Поиск

Биография

Политическая деятельность

ОИО №52

Депутатские обращения

ВААП

Благотворительность

Архив материалов

Парламентаризм

Ігор Шкіря провів засідання парламетського підкомітета автотранспорту

8 июня 2014 года

Ігор Шкіря провів засідання парламетського підкомітета автотранспорту

Народний депутат України, президент Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників (ВААП) Ігор Шкіря провів чергове засідання очолюваного ним парламентського підкомітету з питань автомобільного транспорту. Цього разу особливо гостро підіймалось питання втілення у життя транспортними чиновниками вже ухвалених нормативних актів та необхідність озвучення дат прийняття найнагальніших законів для автотранспортної галузі.

На тлі хвилі підвищення вартості проїзду у громадському транспорті у багатьох регіонах України, проблема тарифів було одним з головних під час обговорення на підкомітеті автотранспорту. Зокрема, його підіймали представники перевізників Львівщини та Черкащини. Голова департаменту автомобільного транспорту та стратегічного розвитку автомобільних доріг Міністерства інфраструктури Сергій Доброход запевнив присутніх, що питання тарифів на приміських та міських маршрутах перебуває в роботі і має бути вирішене найближчим часом.

«Тарифи у нас зараз в загальному режимі руху встановлюють облдержадміністрації. Нині йде нова реформа. Віце-прем’єр Гройсман пише новий закон про місцеве самоврядування. Міські тарифи – питання цього закону. Ми не можемо в законі “Про автомобільний транспорт“ їх відмінити, якщо це прописано в законі “Про місцеве самоврядування“», – наголосив Сергій Доброход.

В свою чергу  Ігор Шкіря зауважив, що проблемою тарифів на пасажирські перевезення мають займатись саме представники Міністерства інфраструктури, як профільного органу, а не відомства, котрі мають відношення до справи лише опосередковано. «Ви можете казати перевізникам – вони можуть і промовчати. Але тут сидять депутати, котрі приймають державні акти, закони. Ось ви кажете – нехай Гройсман розглядає. Ні! Ви формуєте політику держави на транспорті. На автомобільному, зокрема. Ви не відштовхуйте від себе. І ми – комітет транспорту, також не дозволимо цього зробити», – заявив Ігор Шкіря.

Галузь пасажирських автоперевезень наразі потребує термінового врегулювання. На цьому наголошували перевізники, підкреслюючи, що тарифи є не єдиною проблемою галузі. «У нас є три глобальних питання – нелегали, тарифна політика і пільгові перевезення. Останне ми не чіпаємо, бо розуміємо складність цього питання. Але щодо нелегалів необхідно прописати більш конкретно та чітко у роботі і інспекції, і Міністерства. І, врешті-решт, ви маєте встановити конкретні терміни, як ми домовлялись із вами. Або ми тоді всі працюватимемо, як нелегали, або держава має себе показати», – звернувся до присутніх транспортних чиновників віце-президент ВААП Володимир Вакуленко.

Керівник Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Валерій Черненко відзначив, що під час останніх обговорень ситуації в автотранспортній галузі з Міністром інфраструктури Максимом Бурбаком проблеми перевізників отримали надію на вирішення.  «Міністр доручав розглянути це питання. На ім’я Прем’єра та губернаторів подібні запитання надходили. Наразі надана чітка позиція щодо скасування пільг і скасування тарифів – відпустити їх у вільний обіг. Це позиція Міністерства», – заявив Валерій Черненко.

В той же час, голова парламентського підкомітету з питань автотранспорту Ігор Шкіря наголосив, що нині заяви транспортних чиновників залишаються лише словами. Перевізники ж вимагають дій. Тому присутні на засіданні вирішили звернутися до Міністерства інфраструктури з вимогою ухвалення конкретних строків вирішення проблем галузі.

ФОТОзвіт з засідання.


Пресс-служба

Другие материалы по теме

РАЗВЕРНУТЬ / СВЕРНУТЬ