Поиск

Биография

Политическая деятельность

ОИО №52

Депутатские обращения

ВААП

Благотворительность

Архив материалов

Публикации в СМИ

Ігор Шкіря - гість програми Бі-Бі-Сі

10 марта 2006 года

Ігор Шкіря - гість програми Бі-Бі-Сі

У п’ятницю, 10 березня гостями інтерактивної програми української служби Бі-Бі-Сі "Добрий вечір із Лондона" о 22-00 були член виборчого блоку Юлії Тимошенко Андрій Шкіль та член Партії регіонів Ігор Шкіря.

Бі-Бі-Сі: Сьогодні у нас гостей двоє - депутати Верховної Ради, які знову балотуються до парламенту - 13-й номер виборчого списку Блоку Юлії Тимошенко Андрій Шкіль і представник Партії Регіонів - 38-й номер списку партії Ігор Шкіря. Я не буду перераховувати факти біографії наших гостей, вони доволі відомі політики в Україні - представники так званого нового покоління українського політикуму, обом трохи за сорок, що мене, до речі, теж з гостями поєднує. Добрий вечір, панове, дякую, що завітали до нашої студії.

Сьогодні останній день, коли можна оприлюднювати дані соціологічних передвиборчих досліджень, і хоча Юлія Тимошенко, зокрема, закликала не вірити жодним опитуванням, навіть внутрішньо-партійним, будь-які дані підтверджують, що і Партія Регіонів, і Блок Юлії Тимошенко гарантовано проходять до Верховної Ради, причому обидві сили є провідними гравцями цих виборів, а відтак обидва наші гостя напевно будуть у новому складі парламенту. А от кого би ще ви, шановні, хотіли би обов"язково бачити у стінах Ради, з огляду на майбутні утворення пост-виборчих коаліцій і формування майбутнього уряду? Андрій Шкіль, будь ласка, оскільки Юлія Тимошенко закликала не вірити жодним опитуванням.

Андрій Шкіль: Я до речі, приєднаюся до того, щоб не вірити, тобто як не вірити - можна вірити чи не вірити, але розуміти, що це не вибори. Соціологія -це не вибори, це тільки попередні опитування, яке може показати якусь тенденцію, не завжди вірну, навіть якщо це робиться чесно.

І зовсім невірну, якщо це робиться на замовлення і не зовсім фахово. Але я б хотів би наголосити на відповіді - кого б хотіли бачити. Я б хотів бачити всі сили помаранчової коаліції, але , я розумію як прагматик, не всі пройдуть. І тому доведеться проводити коаліцію в тій конфігурації, яка вимальовується на перший погляд. Це і Блок Юлії Тимошенко, "Наша Україна", можливо соцпартія, але соцпартія в залежності від обставин - то є помаранчова сила, то ні... Але зараз це урядоформуюча сила, це дійсно існуюча влада - соцпартія. Тому думаю, десь приблизно так буде формуватися конфігурація. Якщо пройде Блок Плюща і Костенка, то, можливо, можливо.

Бі-Бі-Сі: Це теж ваші потенційні союзники? Однодумці.

Андрій Шкіль: Це майбутнє помаранчової коаліції. Але головними гравцями у помаранчовій команді залишаються БЮТ і "Наша Україна".

Бі-Бі-Сі: Ігор Шкіря, будь ласка, кого б Ви хотіли бачити?

Ігор Шкіря: По-перше, я дуже серйозно ставлюся до такої науки, як соціологія. Це дуже прогресивна і серйозна наука, але дуже часто в останній час її використовують як знаряддя чи зброю для своїх інтересів, зомбування людей, нав"язування тієї чи іншої цифри, як результат вже майбутніх виборів. Я скажу, що Андрій зараз перерахував всі осколки так званої помаранчової коаліції, вже тепер ми можемо відверто казати, що це вже осколки. Як для нас, як для Партії Регіонів.

Андрій Шкіль: Є сили, а є осколки.

Ігор Шкіря: Можливо, будуть розглядати, що Партія Регіонів і сама зможе формувати більшість, але це такий малоймовірний вихід. Я вважаю, що пройдуть 6 сил, яких прогнозують соціологи. Нам би хотілося, щоб пройшов блок "НЕ ТАК!", можливо, і Блок Наталії Вітренко, бо протидія і противага в майбутньому парламенті теж буде потрібна.

Бі-Бі-Сі: Тобто це ваші потенційні союзники чи, принаймні, ідеологічні напіводнодумці чи частково однодумці?

Ігор Шкіря: Це наші, так би мовити, союзники по табору президентської кампанії. Я вважаю, що трошки, можливо, зміниться конфігурація в майбутньому парламенті. І коли ми будемо підраховувати голоси, тоді вже буде видно, з ким можна блокуватися. Але Юлія Тимошенко вже багато разів казала, що ніколи не буде блокуватися з Партією Регіонів, тому ми не дуже з цього злякалися.

Андрій Шкіль: Це ясно, тому що ви будете блокуватися з "Нашою Україною".

Ігор Шкіря: ...і зараз чекаємо результатів виборів.

Бі-Бі-Сі: Панове, до цього ми ще повернемося згодом! Зараз у нас є слухач на лінії.

Слухач: Це Степан з Полтави. Скажіть, яке гасло чи антигасло найбільше сподобалось вам на цих виборах? Мене особисто вразило, коли до агіток блоку "Ми" підклеювали "Діти Кучми". Виходило досить оригінально: "Ми" "Діти Кучми". Можливо, це є чорний піар, але з гумором? Чи не так? Дякую.

Андрій Шкіль: Я відповім. Звичайно, це не просто чорний піар чи білий піар. Це просто люди так реагували на сам блок під назвою "Ми" і на рифмування. Мені найбільше запала в око абсолютна біла агітація блоку, про який тут згадували: "НАТО - ні, російській мові - так, ЄЕП - так, і підпис "НЕ ТАК!". Це було непогано. Значить НАТО - так, російській мові -ні, ЄЕП - ні.. Це я підтримую. Не це мали на увазі члени блоку "НЕ ТАК!", але до сьогодні висять ці агітки по всьому Києву, в інших містах я не дуже спостерігав.

Бі-Бі-Сі: Пане Ігорю, а Вам що сподобалось?

Ігор Шкіря: Мені сподобалося те, що на відміну від того, що прогнозували, що ці вибори будуть занадто брудними, я скажу, що вважав, що вони будуть більш брудними. У мене є така думка, що всі партії та блоки не хочуть раніше часу пересваритися один з одним.

Бі-БІ-Сі: Щоб не спалювати всі мости?

Ігор Шкіря: Всі мости. Бо прийдеться сідати за круглий чи квадратний якійсь стіл і прийдеться домовлятися. І Німеччина нам це затвердила, що можна один одного ображати, але потім треба буде сідати і працювати в ім"я України і дуже важко буде, якщо будуть спалені всі мости.

Бі-Бі-Сі: Ви знаєте, я тут певний натяк на велику коаліцію вже чую. Якщо ви порівнюєте з Німеччиною, тобто натяк на соціал-демократів і християнських демократів у Німеччині, це так би мовити, Ви даєте зрозуміти, що не виключаєте утворення великою коаліції між двома провідними, принаймні, за соціологічними опитуваннями.

Ігор Шкіря: Я цього не сказав

Бі-Бі-Сі: Ні, це я фантазую.

Ігор Шкіря: Ви розумієте, зараз багато розмов, що парламент може бути розпущений. І нав"язують його так пропрезидентські сили. Ніхто зараз не піде та те, щоб розпустити парламент

Андрій Шкіль: І в першу чергу, на це не підуть президентські сили, тому що вони наберуть ще менше голосів. Це зрозуміло. Тому, я ще раз кажу, я впевнений, дуже цього не хочу, але мій прагматизм підказує, що наймовірнішою коаліцією, все ж таки, буде "Наші" і "Регіони України". І меморандум підписаний, і це є вагомим підтвердженням. Хоча я впевнений також, все буде зроблено, щоб утворити помаранчову коаліцію. Тільки побачимо, наскільки це буде результативно. Ігор тут задоволений соціологією. Звичайно, бо всі соціологічні служби дають перші місця, то чому б не вірити в соціологію. Але про чорний піар. Думаю, що є, але я не зустрічав антилистівок на Партію Регіонів. На наш блок йде стільки чорного піару. Я стільки не очікував, відверто кажучи. Навіть з незрозумілих причин. Постійно соціологи ставлять нас на третє місце, а за чорним піаром на першому. Ми нарахували близько 35 видів різних листівок.

Бі-Бі-Сі: Я, до речі, хотів поставити запитання до пана Ігоря, навздогін його думці про те, що його здивувало, що ці вибори не були аж такими брудними, як можна було очікувати. Сьогодні на УТ-1 у виборчій трасляцій "Нашої України" було показано 20-хвилинний агітаційний документальний фільм, власне, не про "Нашу Україну", а про Партію Регіонів і кільсть людей у виборчих списках цієї партії, які мають кримінальне минуле, назвемо це так. Це лунало на першому каналі українського телебачення. Яке Ваше ставлення? Ви не вважаєте це брудними технологіями?

Ігор Шкіря: Це і є чорний піар, це і є брудні технології. Зараз коли Андрій говорив, що БЮТ є лідером за кількістю отриманого чорного піару на свою адресу, я б хотів сказати: шукайте корні у своій колишній братській коаліції. Партія Регіонів, подобається це комусь чи ні, - найбільш серйозна і поміркована сьогодні сила в тому передвиборчому процесі, який сьогодні є. Комусь вона подобається, комусь ні, але вона йде, серйозно, як великий корабель. І тому вона ніколи не опуститься до такий брудних технологій, які використовують ваші колишні союзники.

Слухач: Микола з Житомира. У мене запитання до Андрія Шкіля. Чому саме Юлія Володимирівна, а не хтось інший.. Хоча я її теж підтримую. Але хотів би почути Вашу думку, ставлення до неї. Думаю, Ви зрозуміли мене.

Андрій Шкіль: Звичайно я зрозумів. Ви підтримуєте Юлію Тимошенко, але хочете, що я сказав, чому я її підтримую. Думаю, ті самі причини. Це цілеспрямований, відвертий, і головне, дієвий політик. Україні саме такі політики є найнеобхіднішими. Тобто не просто слово не розходиться зі справою, але спочатку обмірковується, яка буде зроблена справа, а потім під це говориться слово. Ви знаєте, і рішучість. Нас об"єднує достатньо багато. Ми побували в багатьох однакових приміщеннях: в парламенті, в одній тій самій в"язниці за того самого режиму. І тому, знаючи, через що доводилося пройти Юлії Тимошенко і бачучи, що вона від цього не стала злішою, а вона стала активнішою, вона не набула рис, які може набути слабка людина, перебуваючи в тяжких обставинах. Будучи людиною сильною, вона дістали лише підсилення в своїх переконаннях. Я впевнений, що Україну треба виводити з того стану, в якому вона зараз: українську економіку, українську культуру, українську державу, якщо говорити про державний механізм. А це може зробити активна, потужна людина, якою є Юлія Володимирівна. Всі її дії під час прем'єрства були чітко продекларовані. Кожна дія до цього часу пам'ятається. Всі програми, які вона започаткувала, на жаль уряд Єханурова не продовжив і, на жаль, зробив дуже багато, щоб нейтралізувати ті позитивні зрушення за час короткого прем'єрства Юлії Тимошенко.

Бі-Бі-Сі: Ігор Шкіря, я мушу дати Вам для балансу, принаймні, хвилину...

Ігор Шкіря: Якщо вже говорили про Юлію Тимошенко, я скажу таке, сподобається це чи ні. Так, вона, мабуть, сильна людина, і багато через що пройшла. Але мене здивовує її маніакальне бажання влади.

Бі-Бі-Сі: А звідки Ви знаєте про це бажання?

Ігор Шкіря: Я бачу, я відчуваю як людина, як політик.

Андрій Шкіль: Якби вона хотіла влади, вона б лишилася при Кучмі, а другого разу - за Ющенка.

Ігор Шкіря: І мені здається, що вона заради цієї влади готова багато через що і через кого переступити. Це може і гарна риса в політиці, але неможливо все робити таким чином. Дивіться, зараз кожного дня виступає Юлія Тимошенко і вона каже, що в нас зараз йдуть вибори прем'єр-міністра.

Андій Шкіль: Саме так і є.

Ігор Шкіря: Причому вона нав'язує цю тезу, тому що в неї таке нестерпне бажання стати прем'єр-міністром. Ми ж бачили, що вона була прем'єром. У неї були всі шанси, і нічого гарного з цього не вийшло.

Андрій Шкіль: Ігорю, ти ж провокуєш мене на відповідь.

Бі-Бі-Сі: А мами, які отримають на діточок багато грошей, хоча б.

Андрій Шкіль: "Криворіжсталь.." В бюджет України покладено 20 мільярдів гривень.

Андрій Шкіль: Якщо ми кажимо про кошти дітям, це ж не Юлія Тимошенко дала ці кошти. Це кошти, який заробив український народ.

Андрій Шкіль: Завжди збирали, а чому до цього не зробили?

Ігор Шкіря: Ні, я підтримую! Повинні ще в десять разів дати більше коштів. Але, ти зрозумій мене, зробили так званий соціальний бюджет. І гроші проїли, багато що проїли. Ми отримали інфляційні процеси, і ще багато негараздів. Це по-перше. По-друге. Ти сказав про "Криворіжсталь". Я не буду з тобою сперечатися. 24 мільярди - в 6 разів більше, ніж 4 мільярди.

Андрій Шкіль: Це математика..

Ігор Шкіря: Я знаходжуся на своєму окрузі, на Донеччині. Так я скажу, що новий власник - індус - відмовляється зараз купувати українське вугілля, український кокс, руду. Більш того, одназу підняли ціни на метал, і ми отримуємо ще більші інфляційні процеси. Хто на це буде реагувати?

Бі-Бі-Сі: Пане Ігорю, чому він має купувати українську руду чи український кокс?

Ігор Шкіря: Ми так звикли, що флагман українського виробництва - "Криворіжсталь", метал якого купують багато українських підприємств. І завжди комбінат підтримував вугільників, інші суміжні професії. А зараз кажуть: ні, хлопці, вполовину дешевше будемо купувати у вас.

Андрій Шкіль: Ні, ніхто так не каже.

Бі-Бі-Сі: Пане Ігорю, я знаю, що Ви відомий вправний бізнесмен. До того, як Ви прийшли в парламент, у Вас в автопарку, бодай, одна "Таврія" є? Сучасна українська машина. Чи Ви, мабуть, купуєте "Мерседес".

Ігор Шкіря: Нема... В компанії, яку я колись започаткував і яка зараз працює, є і "Таврії".

Бі-Бі-Сі: Якби Ви зараз собі обирали автомобіль, Ви би купили "Таврію" лише тому, що це українське авто? Можливо, "Лакшмі Міттал" не хоче купувати кокс лише тому, що він український. Він купує той, який кращий, економічніший, вигідніший. Він бізнесмен.

Андрій Шкіль: В даній ситуації ми говоримо, що "Лакшмі Міттал" так круто і надовго "продотував" українську економіку, що вона, якщо б ці кошти були правильно вкладені, могла б вкласти в ті підриємства, які чомусь дають дорожчий кокс, ніж в світі. Поки ми не члени СОТ, користуймося цим. Давайте вкладати кошти, щоб наші виробництва були б вигіднішими. Будь ласка, є 20 мільярдів, вкладіть.

Ігор Шкіря: По-перше, ми їх не бачимо.

Андрій Шкіль: Але вони є.

Ігор Шкіря: Коли ми спробували, щоб влада відповіла нам, де ці 20 мільярдів, нам не відповіли. Це по-перше.

Андрій Шкіль: До речі, нам також не відповіли.

Ігор Шкіря: Як економіст, я згоден з цим питанням. Але як людина, яка всі свої 40 років прожила на Донбасі і бачить, як цей край хочуть поставити на коліна, закриваються шахти. Це не пафос! Я тебе запрошую до себе на округ.

Андрій Шкіль: Але до цього немає відношення "Лакшмі Міттал" і прем"єрство Юлії Тимошенко. Я хочу наголосити на ішному. Коли ми говоримо, що Україні потрібні альтернативні джерела енергії.. якраз треба вугілля зробити альтернативним джерелом. Коли ми шукали кошти на закриття шахт, то тепер нам треба шукати кошти на модернізацію шахт.

Ігор Шкіря: Ось ти кажеш правильно. Але я тобі скажу, що цього року жодної гривні не вклали в модернізацію і будівництво нових шахт. Шахти закривали і за радянських часів. Їх закривали і будували нові. А зараз ми не будуємо.

Слухач: Я би хотів вас повернули до можливої конфігурації парламенту. Якщо не зможуть створити помаранчову коаліцію, якщо не зможуть зробити це і Регіони України, заради того, щоб не допустити розпуски парламенту, чи можуть все-таки бути переговори між БЮТ та "Регіонами" щодо такої коаліції.

Андрій Шкіль: Нам не треба буде домовлятися з " Регіонами", ми заявили, що не будемо створювати коаліцію, бо, я думаю, там місце вже зайнято. Думаю, коаліцію буде створено між Партією регіонів та "Нашою Україною", якщо не вийде помаранчової коаліції. Але я впевнений в тому, що помаранчова коаліція - це є та реальність, яка є здійсненна. Було б бажання.

Ігор Шкіря: Я впевнений, що помаранчової коаліції не буде. І Регіони України заради майбутнього України, заради спокою України, зможуть вести переговори з будь-якою політичною силою, яка буде відповідати тим чи іншим чинникам переговорного процесу. Я б зараз не ставив питання: так чи ні. Ми будемо йти на те, щоб зробити все краще для України.

Слухачка: Я хочу запитати, чому Янукович не йде на дебати з Тимошенко? І ще хочу знати, чому треба було прийняти спочатку закон про зняття недоторканності з депутатів, а тоді робити вибори?

Ігор Шкіря: Я думаю, це питання до мене. Чому Янукович не йде на дебати з Тимошенко.

Андрій Шкіль: Власне, це і мене цікавить.

Ігор Шкіря: Я вважаю, що на це питання має відповісти сам Янукович. Я не чув такого офіційного запрошення.

Андрій Шкіль: Я вже запрошую зараз!

Бі-Бі-Сі: Бі-Бі-Сі запрошує Юлію Тимошенко і Віктора Януковича!

Андрій Шкіль В понеділок буде офіційно вже вдвадцяти запрошення на дебати!

Ігор Шкіря: Добре, добре.. Це по-перше. З приводу того, чому треба було прийняти закон про недоторканність. Те, що влада чинила цього року з опозицією, як викручувалися руки, які ганебні дії були вчинені, щоб замовчала опозиція.. то вважаю, що зараз недоторканність для депутатів місцевих рад на деякий час буде потрібна.

Андрій Шкіль: Ти ж скажи, що перед цим був меморандум.. між "Нашою Україною" і.

Бі-Бі-Сі: Тобто це природнє право сховатися від влади?

Ігор Шкіря: Не сховатися.. Це природнє право відбити у влади бажання так чинити з українським народом.

Андрій Шкіль: З яким народом? Частина народу.

Ігор Шкіря: Я вважаю, не повинна бути недоторканність депутатів місцевих рад, і в наступному парламенті ми дійдемо згоди і скасуємо її або зробимо її менш дієвою. Але цього разу.. Я вам скажу, що помаранчова влада, колишня опозиція показала себе... як люди, які дуже хотіли помститися.

Андрій Шкіль: Та що ж вони помстилися, нікого навіть не притягнули до відповідальності...Ми говоримо про нечесні вибори. Де ті злочинці, які ті вибори утворили..

Слухачка: Я слухаю вас і люблю всіх, і хочу, щоб ви не сварилися, щоб у нас був мир, злагода і тільки доброта! Щоб наша країна процвітала, щоб було дуже добре, щоб ви помирилися, бажаю вам всього доброго.

Бі-Бі-Сі: Будь ласка, представтеся.

Слухачка: Люба з Кривого Рогу.

Ігор Шкіря: Будемо Любі відповідати. Думаю, ми з Андрієм після ефіру будемо миритися, як нас до цього закликала Люба.

Андрій Шкіль: Перед цим треба посваритися!

Ігор Шкіря: Незважаючи, що ми з Андрієм в різних політичних командах знаходимося, у нас нормальні особисті стосунки, у нас дуже схожі прізвища, нас дуже часто плутають, тому вважаю, саме життя нас буде підштовхувати, щоб ми знайшли порозуміння.

Бі-Бі-Сі: А у Вас в гардеробі є вишиванка українська?

Ігор Шкіря: Ви знаєте, у мене немає, і я ось дивлюсь з заздрощами і спитаю Андрія.. я українець, хоч і східний, і російськомовний, але я українець.

Бі-Бі-Сі:Андрію, порадьте Ігорю, де купити вишиванку!

Андрій Шкіль Я все пораджу, все організую.

Ігор Шкіря: А я йому - форму донецького шахтаря.


     10 березня 2006 p., Бі-Бі-Сі, 22:00, Фідель Павленко


Пресс-служба

Другие материалы по теме

РАЗВЕРНУТЬ / СВЕРНУТЬ