Поиск

Биография

Политическая деятельность

ОИО №52

Депутатские обращения

ВААП

Благотворительность

Архив материалов

Публикации в СМИ

Iгор Шкіря та Iван Заєць

3 ноября 2005 года

Iгор Шкіря та Iван Заєць

Роман СКРИПІН: На початку, перед тим, як поговорити про персону пана Медведька, я представив би гостей, це Ігор Шкіря, народний депутат, “Реґіони України”, і Іван Заєць, народний депутат, Українська народна партія. От, за логікою речей, здавалося б, що Іван Заєць мав би голосувати за пана Медведька, а Ігор Шкіря проти. Так було б, насправді, ситуація виглядає так. Іван Заєць, як і Українська народна партія у повному складі, окрім однієї персони, пана Мойсика, правильно?

Не голосували, тому що голосів проти немає, але Ігор Шкіря голосував за. Ми про це поговоримо пізніше, у нас є те, що ми маємо зробити, підбити підсумки інтерактивного опитування, чи відчули ви на собі акцію таксистів, оскільки вона відбувалася в тому, урядовому районі, де Верховна Рада так само перебуває. Ви як, відчули на собі акцію?

Іван ЗАЄЦЬ: Ну, як фізична особа, я особисто не відчув, бо я зайшов вранці у стіни Верховної Ради і вийшов. А як політик – звісно, я відчув.

Ігор ШКІРЯ: Я абсолютно так же вам могу ответить.

Роман СКРИПІН: А ви ж, між іншим, в цьому ж комітеті?

Ігор ШКІРЯ: Да, я в этом комитете.

Роман СКРИПІН: І ви тут говорили, ми вас, таксисти, підтримуємо. Ну, перед виборами, таке враження, що ви всі будете підтримувати.

Ігор ШКІРЯ: Нет, вы не провоцируйте. Дело в том, что…

Роман СКРИПІН: А чого ні?

Ігор ШКІРЯ: Их требования во многом справедливы. Другой вопрос, какие именно, нужно садиться и разбираться.

Роман СКРИПІН: І ви готові це робити цим комітетом парламентським? Знову повертатися доведеться.

Ігор ШКІРЯ: Это его задача, этого комитета, и законы готовить, и в ситуациях сложных разбираться.

Роман СКРИПІН: Бажаю вам успіхів і натхнення. Далі ми запропонуємо вам нове, але це відбудеться за кілька хвилин, і воно стосуватиметься нового Генерального Прокурора, оскільки через 3 тижні після відставки Піскуна країна, нарешті, має Генпрокурора. Олександр Медведько, кандидатуру якого на посаду Генпрокурора вніс до парламенту президент, здобув підтримку переконливої більшості депутатів. За нього віддали свої голоси 303 парламентарів, хоча ще добу тому пана Медведька називали “темною конячкою” із темними плямами в біографії.

І ми розпочинаємо нове інтерактивне опитування. Чи покращиться якість роботи Генпрокуратури, оскільки є новий Генпрокурор, так, ні, важко сказати. Очікуємо на вашу активність. Я хотів би запитати те саме, фактично, у гостей програми, яких я вже представив, Ігоря Шкірі і Івана Зайця. На вашу думку, покращиться робота Генпрокуратури з приходом нового Генпрокурора, якого президент представив парламенту?

Ігор ШКІРЯ: Я считаю, что у него сегодня есть все возможности для того, чтобы изменить ту достаточно такую позорную ситуацию в стране и в прокуратуре, и в правоохранительных органах, когда пог звонку, по указу заказывались какие-то конкретные политики, заказывались какие-то уголовные дела, над людьми чинили репрессии, и я думаю, что…

Роман СКРИПІН: Прізвища, будь ласка. Кого ви маєте на увазі? Прізвище на “К”, так? На “К” починається, на “в” закінчується?

Ігор ШКІРЯ: Этих фамилий, помимо Колесникова, вы говорите, таких людей огромное множество. Кушнарев, Тихонов и еще 20 тыс. людей, о которых власть говорит сегодня о том, что мы заминылы, там, працивныкив, чыновныкив. Это как раз есть репрессии. Заменили на неквалифицированных людей.

Роман СКРИПІН: А Генпрокуратура?

Ігор ШКІРЯ: Так вот, если вернеуться к Генеральной Прокуратуре, мы будем надеяться, что эта практика, по крайней мере, будет либо уменьшена, либо с ней будет навсегда покончено.

Роман СКРИПІН: І тому ви погодилися з… Ви звинувачуєте в тому, що відбувається, президента чи ні, я не можу зрозуміти?

Ігор ШКІРЯ: Мы обвиняем в том, что сегодня происходит, всю сегодняшнюю власть. Всю ту…

Роман СКРИПІН: Включно з президентом?

Ігор ШКІРЯ:Разумеется. Ту, за которую мой коллега и многие из…

Роман СКРИПІН: Він якраз не голосує. Я хочу з’ясувати, якщо…

Ігор ШКІРЯ: Год назад, если говорить о том, кто же делал «оранжевую» революцию, кто проталкивал президента, ну, просто, как бы, можно далеко уходить от темы Генерального Прокурора.

Роман СКРИПІН: Ви думаєте, що цей новий Генпрокурор, він не переслідуватиме за кримінальні злочини, якщо такі матимуть місце, і це будуть політичні діячі?

Ігор ШКІРЯ: Я подтверждаю то, что сказал Сухой в вашем репортаже о том, что у нас была вчера беседа с новым Генеральным Прокурором. Ему было поставлено огромное количество вопросов, в том числе, и нелицеприятных, касающихся лично его, на большинство из них он дал нормальные, вразумительные ответы, и, по крайней мере, он пообещал, что такого больше происходить не будет. Заказных дел, заказных команд.

Роман СКРИПІН: Тут може статися, що ви по-різному читаєте закон, от в чому річ.

Ігор ШКІРЯ: Старший следователь прокуратуры вчера, Карташов, или когда это было, два дня назад была пресс-конференция, рассказал столько удивительного.

Роман СКРИПІН: Прийшов Пінчук і казав про те, що Карташов проплачений, тому що він вже не працює. Нам не це показали, я просто не хочу до цього повертатися. Дуже багато подій, ми подавали дві різні точки зору. Я пропоную зараз послухати глядача, потім надати слово панові Івану Зайцю, щоб глядача не тримати, бо дуже довго чекає. Будь ласка.

СЛУХАЧ: Добрий вечір. Віталій, Дніпропетровськ. Запитання до обох депутатів. А чи запитували вони у нового Генпрокурора, чи буде працювати Тетяна Федорівна Корнякова і при ньому? Бо вона працювала при всіх Генеральних Прокурорах. Тетяна Федорівна Корнякова. Будь ласка.

Іван ЗАЄЦЬ: Давайте, все-таки. Ми на нашій фракції цього не запитували, хоч розуміємо, про що йде мова. Але я хочу відповісти на запитання, чому, все-таки, фракція Української народної партії не голосувала за пана Медведька.

Роман СКРИПІН: Ви не довіряєте президенту? А ви довіряєте?

Ігор ШКІРЯ: Мы не доверяем президенту.

Іван ЗАЄЦЬ: Ні, дайте мені висловитися.

Ігор ШКІРЯ: Будь ласка.

Іван ЗАЄЦЬ: Особистісного несприйняття у членів нашої фракції до Медведька не було, тому що він зробив таку швидку, блискучу кар’єру, що ніхто його не знає. Ще в 1999 році він був начальником відділу нагляду за додержанням законів у обласній Донецькій прокуратурі, а в 2005 році він вже Генеральний Прокурор. Тому така швидкість, просто неможливо вловити його особисті характеристики.

Тому ми виходимо із більш принципових таких, стратегічних, концептуальних характеристик. Ми розійшлися з ним саме у цій площині. Він з нами зустрічався, і його запитали, як він ставиться до реформування правоохоронних органів, до реформування в прокуратурі. Українська народна партія вважає, що прокуратуру треба негайно реформувати, тому що вона і веде досудове слідство, і вона наглядає, і вона…

Роман СКРИПІН: Ви повторюєте зараз слова пана Цибулька, правда?

Іван ЗАЄЦЬ: І вона карає, і так, сам п’ю, сам гуляю, сам стелюся, сам лягаю. Реформа потрібна. Він нам заявив, що він за загальний нагляд, тобто, ніякої реформи не буде. Друге.

Роман СКРИПІН: Пане Зайцю, не повторюйте те, що вже почули.

Іван ЗАЄЦЬ: Друга заява.

Роман СКРИПІН: Не повторюйте просто те, що ми почули від пана Цибулька, будь ласка.

Іван ЗАЄЦЬ: Друга заява його була зроблена по телевізору. Він сказав, що він за такі помірні кадрові зміни. Тобто, фактично, за ті кадри, які зараз є. Кожен знає, що прокуратура сьогодні дискредитувала себе своїми кадрами, і змінити сьогодні, реформувати прокуратуру могли тільки люди, з боку які прийшли, нова команда. Третя причина.

Роман СКРИПІН: Хто? Хто? Чекайте, хто?

Ігор ШКІРЯ: Я скажу.

Іван ЗАЄЦЬ: Та будь ласка, і я можу сказати. У нас була прекрасна кандидатура Мойсика, наприклад.

Ігор ШКІРЯ: Да главная причина – построить… УНП не голосовала….

Іван ЗАЄЦЬ: Ні-ні-ні, почекайте. Дайте висловитися, потім будете мене…

Ігор ШКІРЯ: Пожалуйста.

Іван ЗАЄЦЬ: Тепер третє, третя причина. Пан Медведько заявив про що? Що в Україні незначна корупція, так? Президент, Міністерство економіки заявило, що тіньова економіка складає 32% від ВВП на Україні. Можете собі уявити, яка корупція і яке хабарництво, а Прокурор Генеральний заявляє, що це незначна. Тобто, боротьби не буде. А Українська народна партія саме за це виступає. І четверте, це порядок висунення. От, ви говорите, президент…

Роман СКРИПІН: А корупція і тіньова економіка у вас щільно пов’язані, так, наскільки я розумію?

Іван ЗАЄЦЬ: Що-що?

Роман СКРИПІН: У вас корупція і тіньова економіка пов’язані між собою?

Іван ЗАЄЦЬ: А як же, це в кожному підручнику ви прочитаєте, що це бульйон для корупції, для хабарництва, для мафії, саме тіньова економіка. І четверте, це порядок висунення. Ще в понеділок ми мали Присяжнюка, потім з’являється, буквально з-за манжета, кандидатура Медведька. Якщо так справи підуть, то по фотографіях будуть призначати.

І зрозуміло, що ніхто не зміг обговорити цю кандидатуру. Дуже багато говорили сьогодні, наприклад, про справу Александрова, яка участь Медведька у цій справі. Адже ми знаємо, що ця справа була дуже складною для прокуратури і для всіх, якщо не казати, що там було дуже багато фальсифікацій. Чи не може ця справа бути гирями на ногах у Генерального Прокурора?

Тобто, ми виступаємо за те, що на такі посади треба призначати людей гласно, давати можливість обговорити ці кандидатури, зустрітися, витягнути всі факти, і тоді, справді, можна розраховувати, що наша правоохоронна система, наша прокуратура зміниться і буде боротися з корупцією і з мафією, і буде забезпечувати права і свободи громадян.

Роман СКРИПІН: Ви щось хотіли сказати.

Ігор ШКІРЯ: Я хотел сказать о том, что пан Заец меня опередил, я думаю, что главная причина, по которой они не голосовали, потому что у них был свой кандидат, да, и которого просто-напросто не выдвинули. Но у меня есть вопрос, почему до этого, пока Пискун был Генеральным Прокурором, пока чинились все эти бесчинства, которые происходили, почему до этого вы не выступали по всем этим первым трем или четырем пунктам, которые вы сейчас перечислили? Нам показался Медведько человеком нормальным, и когда вы говорите о том, что президент его выдвинул, даже, там, не общаясь с ним, или менял кандидатуры, ну, вы меня извините, вы сами поддерживали этого президента год назад. А сегодня мы говорим о том, что кадровая политика в стране вообще никуда не годится.

Роман СКРИПІН: Чекайте, президент зараз запропонував, ви кажете, він показався чєловєком нормальним. В мене питання до вас загальне.

Іван ЗАЄЦЬ: Ви запитали, чому ми не виступали от з таких позицій. Ми постійно, пане Шкіря, виступали саме з таких позицій. І будучи членом Конституційного Суду, і наша Українська народна партія постійно виступала за реформування саме прокуратури, і я думаю, що в цьому ви нас не зіб’єте. Але якщо говорити вже відверто, то ми чудово розуміємо, що, що б мені хто не казав, а голосування за Єханурова Партії реґіонів і сьогоднішнє голосування, ну, десь воно зв’язано. Так само, як і комуністи голосували, вони так само зв’язані.

Роман СКРИПІН: Я ставлю останнє запитання, яке пов’язано з тим, що ви говорите.

Іван ЗАЄЦЬ: Тобто, ми маємо справу, що, все-таки, це свій хлопець. Але я хочу, щоб ви зафіксували ось що. Ми хочемо, щоб Генеральний Прокурор справився із своїми зобов’язаннями. Ми хочемо, щоб він реформував цю систему.

Роман СКРИПІН: Тому ви не голосували.

Іван ЗАЄЦЬ: Ми хочемо, щоб він боровся. Але повірте мені, ось з тих фактів, що я назвав, ми маємо справу системного характеру.

Роман СКРИПІН: Спостерігачі кажуть про те, що у Генеральній Прокуратурі, хто б там не посів цю посаду Генерального Прокурора, і тут не є трагедією або, скажімо, чимось надзвичайним, Медведько, і не є дивним голосування, скажімо, тих, хто, здавалося б, не проголосував, і неголосування тих, хто мав би підтримувати президента. З позиції того, що у Генеральній Прокуратурі є представники, лобісти, скажімо, серед корпусу Генеральної Прокуратури, фактично, всіх парламентських сил. Те, що вона не є некерованою, і кожен за великого бажання може, фактично, здійснювати певне лобіювання своїх інтересів, це так чи ні?

Іван ЗАЄЦЬ: Безумовно, що є. І наша прокуратура у нас дуже закорінена.

Роман СКРИПІН: Тобто, ваші там інтереси теж представлені?

Іван ЗАЄЦЬ: У нас немає.

Ігор ШКІРЯ: Есть свои люди.

Іван ЗАЄЦЬ: Почекайте. У нас дуже закорінена прокуратура в економіку, вона дуже заідеологізована. Отут якраз пан Шкіря говорив про те, що, бачите, проти Колеснікова, проти Тихонова і так далі. Мова йшла про сепаратизм, звичайний сепаратизм, і на сьогоднішній день ніхто не постраждав. Тоді, якщо так ви ставите питання, тоді не буде боротьби і за те, щоб розслідувати і Гонгадзе, це вже 100%, тоді не буде боротьби із мафією. Тобто, треба, все-таки, розуміти, що нам прокуратуру треба витягнути.

Роман СКРИПІН: А ви пішли в опозицію до президента на сьогоднішній день?

Іван ЗАЄЦЬ: Та при чому сьогодні президент?

Роман СКРИПІН: Ну, як? Він же запропонував Медведька, ви його зарубили і кажете причини, що тепер 100% справа Гонгадзе не буде розкрита?

Іван ЗАЄЦЬ: Те, що я накреслив, я накреслив проблеми системного характеру.

Роман СКРИПІН: Суперечності певні. Я відчуваю певні суперечності.

Іван ЗАЄЦЬ: Ні, нічого подібного.

Роман СКРИПІН: Президент сказав, справу Гонгадзе розкрито. Ви тепер кажете, вона тепер не буде розкрита.

Іван ЗАЄЦЬ: І ви переконані в тому, що вона розкрита, справа Гонгадзе?

Роман СКРИПІН: Ви сказали, що вона не буде розкрита.

Іван ЗАЄЦЬ: Не буде.

Роман СКРИПІН: Значить, ви не вірите президенту, який пропонує такого Генерального Прокурора.

Іван ЗАЄЦЬ: Не треба президента до Генеральної Прокуратури. Не треба наділяти функціями прокуратури президента.

Роман СКРИПІН: Так він же пропонує на посаду.

Іван ЗАЄЦЬ: Я ще раз кажу, не наділяйте. Якщо не буде реформована прокуратура, якщо не буде змінено кадри в прокуратурі, ніяк ця справа не буде розкрита, я в цьому глибоко переконаний.

Ігор ШКІРЯ: Я могу наконец вставить 5 копеек свои?

Роман СКРИПІН: Востаннє. Це не та програма. Це програма “Час”.

Ігор ШКІРЯ: Я понял, но, как бы, сказать я должен? Первое, я не являюсь ни лоббистом, ни адвокатом вновьназначенного Генерального Прокурора. Первое. Но страна не может долгий период времени находиться без Генерального Прокурора.

Роман СКРИПІН: Партія реґіонів має своїх лобістів у Генпрокуратурі чи ні?

Ігор ШКІРЯ: Теперь вот о чем я скажу. Сегодня многие, вот, вы говорите, те, кто должен был, наверное, голосовать и поддерживать, они сегодня теряют самообладание. Почему? Потому что утратили контроль над кадрами, и сегодня люди, которые должны были, фактически, расправляться с оппозицией, начинают уходить в другую сторону, и это беспокоит, по крайней мере, наших коллег.

О том, что они уже не контролируют прокуратуру, они уже, наверное, завтра не будут контролировать Министерства внутренних дел. И президента, наверное, скоро не будут контролировать. Поэтому, вот от этого такие эмоции, которые. А причины объяснения своей позиции можно найти миллион по любому, тому или иному поводу.

Іван ЗАЄЦЬ: Тут же емоцій немає.

Роман СКРИПІН: Чекаємо в цій студії пана Медведька для того, щоб запитати, чи будуть покарані ті, хто фальсифікував вибори, чи будуть покарані ті, хто ініціював сепаратизм, чи будуть покарані ті, хто отруював президента, чи будуть покарані ті, хто вбив Георгія Гонгадзе, чи будуть покарані ті, хто вбив пана Александрова, і на ці відповіді очікуємо від нового Генерального Прокурора, зі старим у нас взаємини не склалися. Отже, дякую вам за участь у програмі, я нагадаю, що триває інтерактивне опитування, чи покращиться якість роботи Генпрокуратури, так, ні і важко сказати. Поки що песимістів більше. Ні вважає 88%.


     03 ноября 2005 г., 5 канал, Час, 21.00


Пресс-служба

Другие материалы по теме

РАЗВЕРНУТЬ / СВЕРНУТЬ