Поиск

Биография

Политическая деятельность

ОИО №52

Депутатские обращения

ВААП

Благотворительность

Архив материалов

Публикации в СМИ

Сьогодні система правосуддя у нашій державі показує, що вона може бути гнучкою під будь-яку владу

8 апреля 2005 года

Сьогодні система правосуддя у нашій державі показує, що вона може бути гнучкою під будь-яку владу

«Поза усяким сумнівом, це навіть не політичний арешт, а замовлення. Сьогодні можна під будь-яку людину, яка займається бізнесом або ж обіймає державну посаду, сфабрикувати справу і «накопати» кримінал. Це під будь-кого можливо. Я вважаю, що це політичне замовлення»

- Ігорю Миколайовичу, з чим ви пов'язуєте учорашній арешт Колесникова? Це політичні переслідування чи кримінальні?

- Поза усяким сумнівом, це навіть не політичний арешт, а замовлення. Сьогодні можна під будь-яку людину, яка займається бізнесом або ж обіймає якусь державну посаду, сфабрикувати справу і «накопати» кримінал. Це під будь-кого можливо. Я вважаю, що це політичне замовлення. Думаю, що його намагатимуться підсилити ще якимись іншими обвинуваченнями.

- Якою буде реакція фракції «Регіонів України» на цей арешт?

- Реакція буде жорсткою. Цього тижня було рішення Одеського суду по Боделану, керівнику Одеської обласної організації Партії регіонів, сьогодні по Колесникову – керівнику однієї з найбільших обласних організацій Партії регіонів в Донецькій області. Цьому не буде кінця й краю, якщо ми не будемо різко протистояти.

- В Одесі судове рішення прийняте у зв'язку з нібито фальсифікацією виборів, а Колесников затриманий у зв'язку зі здирництвом.

- Чомусь протягом трьох років питання не вирішувалося, а після зміни Президента менше ніж за рік до закінчення каденції міського голови у нас відбуваються такі фантастичні зміни. Сьогодні система правосуддя у нашій державі показує, що вона може бути гнучкою під будь-яку владу. Раніше можна було прогинатися під одну владу, тепер під нову, завтра буде третя – під третю прогинатиметься, і завжди знаходитимуться пояснення.

- Наскільки радикальними можуть бути дії фракції? Вона блокуватиме трибуну, виводитиме людей на вулиці?

- Не провокуйте мене. О першій годині буде міністр внутрішніх справ, Генеральний прокурор, вони пояснять позицію, після чого ми прийматимемо якісь рішення.

- Чи немає інформації про переслідування інших членів Партії регіонів?

- Дуже багато такої інформації, багатьох бізнесменів перевіряють. Щодо значної кількості людей заведені кримінальні справи, триває неприкрита люстрація у всіх регіонах, де замінюються керівники міст, районів, областей; підприємств, організацій. Здебільшого звільняються люди, які підтримували Януковича.

- Як фракція реагуватиме на спроби дати зворотний хід конституційній реформі?

- Це буде цинізмом з боку нової влади, якщо сьогодні будуть розігріватися ідеї про «відбуксовку» прийнятих змін до Конституції. Тоді усій державі стане зрозуміло, що людей обдурили. І вас, журналістів, у тому числі, які знаходяться у парламенті, на 90% голосували і підтримували Ющенка. Ви будете обдурені першими.

- Новий віце-прем'єр з адміністративної реформи хоче поділити Україну з населенням у регіонах по мільйону.

- Я слухав його бажання. Вони або з фантазіями, або з маренням межують. Нехай ділить на тисячі, мільйони, на квадратні кілометри. Це все марення. Серйозно до цього ставитися не потрібно. Нехай починає зі слабих дотаційних областей. Думаю, що мета адміністративно-територіальної реформи – це якомога швидше розібратися з регіонами, які підтримали Януковича, до виборів 2006 року, щоб розчистити дорогу для своєї політичної сили.

     Юрій Сиротюк
     Інформаційно-аналітичний веб-портал «Депутат», 8 квітня 2005 р.


Пресс-служба

Другие материалы по теме

РАЗВЕРНУТЬ / СВЕРНУТЬ