Поиск

Биография

Политическая деятельность

ОИО №52

Депутатские обращения

ВААП

Благотворительность

Архив материалов

Новости - ВААП

«Новий Закон “Про автомобільний транспорт” допоможе легальним перевізникам працювати у правовому полі», – Ігор Шкіря

26 марта 2013 года

«Новий Закон “Про автомобільний транспорт” допоможе легальним перевізникам працювати у правовому полі», – Ігор Шкіря

Новий закон «Про автомобільний транспорт» має містити такі вимоги, які б допомогли легальним перевізникам комфортно, рівноправно та ефективно працювати у правовому полі. Про це йшлося під час спільної наради Мінінфраструктури та ВГО «Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників» за участі Укртрансінспекції, представників обласних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міст.

На думку членів ВГО «ВААП», проблема «нелегальних» перевезень негативно впливає на весь комплекс автомобільних пасажирських перевезень в Україні. Це не дозволяє розвиватися компаніям-перевізникам, які працюють на законних підставах та не забезпечує на належному рівні безпеку та комфорт пасажирів.

Як зазначив під час брифінгу президент ВААП Ігор Шкіря, «нелегальні» перевізники не дозволяють розвиватися офіційним перевізникам, зокрема, через нерівну та недобросовісну конкуренцію обмежують можливості ліцензованих перевізників для придбання нового безпечного та комфортного транспорту, в першу чергу, вітчизняного виробництва. У той же час самі «нелегали» перевозять пасажирів на переобладнаних вантажних транспортних засобах.

«Легальні перевізники для виграшу на конкурсі повинні мати нові, якісні та безпечні транспортні засоби. Але потім вони програють по економіці тим, хто користується старими непридатними для перевезень, але дешевими транспортними засобами. І таким чином “нелегальні” перевезення все більше і більше поглинають нашу галузь», – зазначив Ігор Шкіря.

Відсутність достатніх коштів у легальних перевізників негативно позначається на вітчизняних виробниках автомобільного транспорту. Вони мають можливості, але не мають замовлень від перевізників на забезпечення галузі сучасними українськими автобусами різних класів.

Відтак з метою виведення з ринку «нелегалів», за словами директора Департаменту автомобільного транспорту Дмитра Петухова, за пропозиціями ВГО «ВААП» у новому Законі «Про автомобільний транспорт» визначено чіткі вимоги до організації пасажирських автоперевезень, що унеможливлює здійснення регулярних перевезень під видом нерегулярних, регулярних спеціальних чи перевезень для власних потреб, а також передбачено посилену відповідальність перевізників і водіїв за так звані «нелегальні» перевезення. За необхідність посилення боротьби з нелегальними перевізниками виступили усі члени Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників, які були присутні на нараді. Також автоперевізники запропонували встановити вільні тарифи та систематизувати категорії пільгових пасажирів і перейти до адресних компенсацій тим, хто має право на пільговий проїзд.


Пресс-служба

Другие материалы по теме

РАЗВЕРНУТЬ / СВЕРНУТЬ